Як глибокорозпушувач допоможе підвищити урожайність

Інтенсивна діяльність сільського господарства останнім часом негативно відображається на ґрунті та його властивостях. Основною проблемою є ущільнення землі, яке відбувається при дії на неї тяжкої техніки.

Така тенденція негативно вливає на плодючість посаджених культур, адже верхній шар ґрунту розпилюється, а нижній ущільнюється. Так як маса сільськогосподарської техніки збільшується, то під негативний вплив потрапляє і підпахотний шар, глибиною до 1,5 метра. Наслідком такого впливу є підвищення ерозії та зменшення пористості землі. Приблизно 20-40 % урожаю втрачається через пониження рівня життєдіяльності мікрофлори, спричинене ущільненням та підвищенням твердості ґрунтів.

Якщо ви коли-небудь чули про таке явище, як «плужна підошва», то знаєте, що воно виникає саме через вищеназвані причини. Суть його полягає в перешкоджанні вільного проникнення опадів у підпахотні шари.

Для боротьби з цією проблемою та покращення стану ґрунту використовують наступні методи:

1. зниження ущільнення (розробка сільгосптехніки з меншою масою, метод «технологічної колії» тощо);
2. попередження ущільнення (прийом «нульової обробки», введення спеціальних машин на повітряній подушці, застосування мостового землеробства);
3. розущільнення. Тут у пригоді стають глибокорозпушувачі.

Глибокорозпушувач сприяє зволоженню підпахотних шарів та рівномірному розподіленню вологи, обмежує випаровування води з грунту і прискорює сходження насіння. Глибоке розрихлення застосовується на полях з "плужною підошвою" після збирання врожаю, коли грунт підсушено, і на розпушених полях не потрібно виконувати подальших операції. Глибокорозпушувач може бути застосований також для підготовки ґрунту перед посадкою фруктових дерев, чорничних кущів і рослин з глибокою кореневою системою.
Глибокорозпушувач складається з міцної рами, на якій закріплені стійки, закінчені чисельними робочими елементами. Для застосування, їх зазвичай приєднують до трактора.

Дана техніка здійснює обробку ґрунту, під час якої здійснюється розпушування, кришення, перемішування (часткове), проте без перевертання. Це сприяє розщільненню ґрунту, що покращує показники врожайності та попереджує водну ерозію.


Купити глибокорозпушувач можна на сайті інтернет-магазину "Vinavi". Ми допоможемо з вибором та надамо поради щодо техніки. На товар надаємо гарантійне обслуговування. Доставка по всій Україні. Уся продукція зроблена згідно з вимогами безпеки європейських стандартів. Для постійних та оптових покупців пропонуємо гнучку систему знижок.